Psychiatra dziecięcy, dla młodzieży Łódź

Psychiatra dla dzieci i młodzieży

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest niezwykle istotne, ponieważ wpływa na dalszy rozwój społeczny, intelektualny i fizyczny. W przypadku wystąpienia u dziecka niepokojących objawów, na przykład zaburzenia nastroju, lęków czy fobii, warto skonsultować się ze specjalistą. 

W Centrum Medycznym PSYCHE w Łodzi każdy psychiatra dzieci i młodzieży posiada wieloletnie doświadczenie, wiedzę i kwalifikacje do pracy z osobami młodymi. Dla wielu pacjentów taka wizyta może wiązać się z dużym stresem. Lekarz psychiatra dzieci i młodzieży tworzy w naszej poradni atmosferę pełną akceptacji, zrozumienia i szacunku, aby wszyscy pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Dzięki temu szansa na powodzenie terapii znacząco rośnie. 

Zapraszamy z dziećmi na prywatną konsultację psychiatryczną do Centrum Medycznego PSYCHE w Łodzi. 

Kiedy udać się z dzieckiem do psychiatry?

Rodziców powinno zaniepokoić niecodzienne zachowanie dziecka, np. nagłe zmiany nastroju, izolowanie się od rówieśników, częste napady agresji, kłótliwość, problemy ze snem, pogorszenie wyników w nauce czy zmiana apetytu. Niektóre z wymienionych problemów mogą zostać błędnie zinterpretowane jako naturalne konsekwencje dorastania lub wynik popełnienia błędów wychowawczych. Warto wtedy skonsultować się ze specjalistą. Psychiatra dzieci i młodzieży będzie w tym przypadku najwłaściwszym rozwiązaniem. Pomoże trafnie zinterpretować rodzaj problemu i podjąć odpowiednie działania.


W Centrum Medycznym PSYCHE lekarz zbiera niezbędne informacje w trakcie szczegółowego wywiadu z rodzicami. Następnie przeprowadza badanie dziecka, aby umożliwić postawienie diagnozy. Prawidłowe rozpoznanie wpływa na dalsze kroki, mające na celu poprawę stanu psychicznego dziecka i podniesienie komfortu życia jego oraz rodziców.