Psycholog dzieci i młodzieży

Psycholog dziecięcy i młodzieżowy Łódź

Psycholog dla dzieci i młodzieży 

Gdy dziecko zaczyna zachowywać się w sposób, którego rodzice nie są w stanie do końca zrozumieć, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy specjalisty, jakim jest psycholog dziecięcy i młodzieżowy. Specjaliści Centrum Medycznego PSYCHE posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje do pracy z osobami młodymi. W naszej poradni psychoterapeuta nie ocenia problemu, a jedynie pomaga spojrzeć na niego z innej perspektywy, dzięki czemu jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Pomagamy w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń zachowania, zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia).

Rozpoczęcie spotkań z psychologiem to dla każdego trudna decyzja. W Centrum Medycznym PSYCHE w Łodzi dokładamy wszelkich starań, aby podczas wizyty rodzice i dzieci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Nasi specjaliści potrafią nawiązać kontakt i dialog, co jest niezbędne do wspólnego rozwiązania problemu i sprzyja prowadzeniu terapii. 

Kiedy wybrać się z dzieckiem do psychologa?

Do szukania wsparcia psychologicznego powinny skłonić głównie problemy związane z funkcjonowaniem dziecka i ogólnym procesem rozwojowym. Terapia nie zawsze jest konieczna. Czasem sytuację rozwiąże sama rozmowa z odpowiednim specjalistą. Niekiedy potrzebna jest opieka psychologa.

Częstym problemem, z którym mierzą się rodzice, jest uzależnienie ich dzieci. Dla wielu taka informacja może być szokiem. Nie warto jednak działać pod wpływem emocji. W takich chwilach należy skorzystać z fachowej pomocy psychologa, który będzie w stanie trafnie ocenić sytuację i zaproponować odpowiednią terapię. 
W Centrum Medycznym PSYCHE w Łodzi psycholog dziecięcy i młodzieżowy pomoże między innymi w sytuacji, gdy młoda osoba ma częsty kontakt z narkotykami lub alkoholem. Nie zawsze jednak problem opiera się na zażywaniu szkodliwych dla organizmu substancji. Wyodrębnić należy także uzależnienie od internetu, gier komputerowych czy nawet zakupów. W przypadku każdego uzależnienia pomoc okaże psycholog i terapeuta uzależnień.