Psycholog dziecięcy i młodzieżowy

Psycholog dziecięcy i młodzieżowy Łódź

Gdy dziecko zaczyna zachowywać się w sposób, którego rodzice nie są w stanie zrozumieć, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologa dziecięcego. Specjaliści z Centrum Medycznego PSYCHE mają kwalifikacje do pracy z młodymi osobami w różnym wieku. W naszej poradni psycholog nie ocenia problemu, a jedynie pomaga pacjentowi spojrzeć na niego z innej perspektywy. Pomagamy w leczeniu:


• depresji,
• zaburzeń lękowych,
• zaburzeń zachowania,
• zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia).


Rozpoczęcie spotkań z psychologiem to dla każdego trudna decyzja. W Centrum Medycznym PSYCHE w Łodzi dokładamy wszelkich starań, aby podczas wizyty dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie. Nasi specjaliści potrafią nawiązać kontakt i dialog, co jest niezbędne do wspólnego rozwiązania problemu oraz sprzyja prowadzeniu terapii. 

Rozmowa z psychologiem może pomóc dziecku


Podczas szukania wsparcia psychologicznego, warto pamiętać, że terapia nie zawsze jest konieczna. Problemy związane z zachowaniem dziecka i ogólnym procesem rozwojowym może często rozwiązać sama rozmowa z psychologiem dziecięcym lub młodzieżowym. Niekiedy potrzebna jest stała opieka psychologa lub regularne spotkania z psychiatrą dziecięcym.

Pomoc psychologiczna dla uzależnionych dzieci


Częstym problemem, z którym mierzą się rodzice, jest uzależnienie ich dzieci. Dla wielu osób taka informacja może być szokiem. Nie warto jednak działać pod wpływem emocji. W takich chwilach należy skorzystać z pomocy psychologa, który będzie w stanie ocenić sytuację i zaproponować odpowiednią terapię.


Konsultacja z psychologiem dziecięcym i młodzieżowym może okazać się pomocna, gdy młoda osoba ma częsty kontakt z narkotykami lub alkoholem. Nie zawsze jednak problem opiera się na zażywaniu szkodliwych dla organizmu substancji. Wyodrębnić należy także uzależnienie od internetu, gier komputerowych czy nawet zakupów. Każdym z wymienionych nałogów zajmują się psychologowie oraz terapeuci pracujący w naszej poradni.